FEN ETKİNLİKLERİ Sanat Etkinlikleri

OKUL ÖNCESİ FEN ETKİNLİKLERİ, GEZEGENLER VE GÜNEŞ SİSTEMİ OLUŞTURMA SANAT ETKİNLİĞİ

OKUL ÖNCESİ KALIPLI ETKİNLİK, FEN, UZAY, GÜNEŞ SİSTEMİ

Bu etkinliği uygulamadan önce mutlaka güneş sistemi gezegenler ve yörünge kavramları hakkında öğrencide ön bilgileri oluşturmuş olmalıyız. Aksi takdirde çocuk etkinlikte zorlanacaktır.
Bu etkinlik için; öncelikle güneş,gezegenlerin boyanması gerekiyor ardından aşağıda gezegenlerin olduğu kesim çizgi hizasında kesilmelidir. Daha sonra gezegenler kesilip sıralarına uygun olarak yapıştırılacaktır.
Etkinlik için boyama kısmında önemli bir uyarım olacak. Bu etkinliği ben sınıfımda uygularken her gezegeni sırayla ve belirli bir renkte boyuyoruz. Mesela herkes merkürü açık mavi , venüsü turuncu.. ya da satürn halkalarını sarı dairesini kahverengi boyuyor gibi. Ben de bu esnada etkinliği onlarla beraber herkesin görebileceği bir şekilde boyuyorum. Burada gezegenlere renkler vermemizdeki amaç; çocuk belki gezegenin adını unutsa da bir renkle bağdaştırdığı için görsel hafızasının yardımıyla o gezegeni ve sırasını daha rahat hatırlayacaktır.
Benim keyifle uyguladığım bir etkinlik, şimdiden iyi eğlenceler.
güneş sitemi, gezegenler, merkür, venüs, dünya, mars, jüpiter, satürn, üranüs, neptün, plüton, mercury, earth, neptune, pluto, solar system, sun, güneş, okul öncesi fen etkinlikleri, fen, uzay, kalıplı etkinlik, sanat etkinliği kalıplı, preschool printables, space, preschool science, yörünge, orbits
Please follow and like us:
Tweet 20
fb-share-icon45000

You may also like...

Youtube12k
Youtube
Pinterest45k
Instagram5k