Merhaba, ben Okul Öncesi Öğretmeni Tuğba.

Meslekte geçirdiğim yıllar, edindiğim tecrübeler ve tabi ki biraz da yaratıcılık yardımıyla bu siteyi açmaya karar verdim. Sınıfta sürekli yeni etkinlikler yapmayı severim, bu sevgi ile birlikte kendi kendime etkinlikleri çizmeye, hazır etkinlik kalıplarının dışına çıkmaya başladım. Bir kaç yıl içinde adeta kendime bir arşiv oluşturdum. Yaptıklarımın daha geniş kitlelere ulaşmasını, fayda sağlamasını düşünerek yeni fikirlerimi sizlerle de paylaşmak istedim.

Okul Öncesi alanında pek çok doküman bulabiliyoruz ancak çoğunlukla bazı düzeltmeler yaparak uygulamak zorunda kalıyoruz. Hali hazırda sınıf deneyimi olan da bir öğretmen olarak; çocuklarımıza uygun, düzeltme gereği duymayacağımız etkinlikler tasarladım.

Öğretmenlere tavsiyem; her etkinlikte mutlaka çocuklara yaratıcı fikirlerini ortaya çıkarabilmeleri için pay bırakın. Öylesinin çok daha keyifli olduğunu siz de göreceksiniz.

Öğretmenlere ve Velilere tavsiyem ( Aslında bütün büyüklere 🙂 ); çocuklar onları dinlediğinizi gördüğünde çok mutlu oluyorlar ve değer gördüklerini hissediyorlar. Çocuklar bizim küçük robotlarımız değiller. Her zaman bizim isteklerimize göre davranmalarını bekleyemeyiz. Doğru iletişim ve çocuk neyi neden yaptı bunu bilmek, bunun üzerine konuşmak çok daha verimli olacaktır.

Özenle hazırladığım çalışmalarımı sizlerle paylaşıyorum, çocuklara ve eğitime katkı sağlayabilmek dileğiyle, herkese iyi eğlenceler.

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial